Ayın Videosu

Unutulan Nehir Gediz

İzmir Ekolojik Denge Derneği

gediz nehrinin murat dağından ege denizine kadar kat ettiği 401 km’lik yolculuğa eşlik ediyor, gediz havzasında yaşayan canlıların ekolojik sorunlarla sınavına tanık oluyoruz. izmir ekolojik denge derneğinin unutulan nehir gediz filmi çok yakında sivil düşün film platformunda, fragmanı şimdi burada!

Deprem Bölgesinin Gençleri Olmak

Pay Gençlik Derneği

pay gençlik derneği 6 şubat depremlerinde yaraların sarılması için ön saflarda var gücüyle mücadele eden gençlere destek olmak üzere yola çıktı. bu ay, deprem bölgesinin gençleri olmak belgeselini izliyoruz.

Morî

Yakup Tekintangaç

yakup tekintangaç’ın son kısa filmi morî, 70. oberhausen uluslararası kısa film festivalinde dünya prömiyerini yapacak. bu yıl 6 bin 300 kısa film arasından ana yarışmaya seçilen film, en iyi kısa film ödülü için yarışacak. bizde okula yeni gelen öğretmeni babası zanneden bir kız çocuğunun, onu ikna etme çabasını anlatan filmin fragmanına göz atalım.

Voice of Stage

Özkan Kaya

dünya tiyatrolar gününü geride bırakırken gözümüzü Özkan Kaya’nın voice of stage çalışmasına çeviriyoruz. bahçe galata kurucularından Tülin Özen ile son 10 yılda bağımsız tiyatronun geldiği yer ve salgının sanatsal alanlara nasıl etki ettiği üzerine yapılan söyleşi videoda.

Endemik Türler Yok Oluyor

Serkan Kahraman

Tunceli’nin Ovacık ilçesi yakınlarında bulunan Türkiye’nin en büyük milli parklarından Munzur Vadisi milli parkındaki endemik bitki türleri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu ay Serkan Kahraman’ın, bu gidişatı önleme kaygısıyla çektiği belgeseli izliyoruz.

Diyalog Projesi

Burak Safa Çalış

Bu ay, kozmopolit kentlerdeki yaratıcı endüstrinin parçası olmaya çalışan göçmen sanatçıları izliyoruz. Onları bir araya getiren diyalog projesi, doğrudan seyirciye anlatılan hikayelere ev sahipliği yapıyor.

Skip to content