1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Sivil Düşün Yönlendirme Kurulu...

Sivil Düşün Yönlendirme Kurulu üyeleri yenileniyor: Başvurular açıldı

Sivil Düşün Yönlendirme Kurulu üyelikleri başvuruya açıldı. Yönlendirme Kurulu, sivil toplumla iletişimde köprü görevi üstleniyor; Sivil Düşün’ün tüm çalışmalarını, güncel ihtiyaç ve eğilimlere karşılık gelecek şekilde tasarlamasına katkı sunuyor. Belirlenecek 10 üyenin hak odaklı çalışma tecrübesi taşıması olmazsa olmaz kriter olarak belirtiliyor. Eylül 2023 – Ağustos 2025 arasında görev yürütecek Yönlendirme Kurulunda rol almak isteyenlerin başvurularını en geç 3 Ağustos 2023 saat 18.00’e kadar iletmeleri bekleniyor.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Yürütme Kurulu üyeliklerini yeniliyor. Yürütme Kurulu, Sivil Düşün’ün sivil toplumla kurduğu ilişkiyi yaşayan, ihtiyaçlara karşılık veren ve alışveriş içinde birbirini besleyen biçimde sürdürmesi yolunda görev üstlenen bir yapı. Kurulun Ağustos ayında belirlenecek yeni 10 üyesi, Eylül 2023 – Ağustos 2025 arasında faal olacak.

Avrupa Birliği değer ve ilkelerini benimsemek ve hakları geliştiren çalışmalarda deneyim sahibi olmanın olmazsa olmaz kriter olarak belirtildiği üyeliklere, sivil toplum örgütü temsilcileri, aktivistler ve aktif vatandaşlar bireysel başvuru iletebilecek.

Yönlendirme Kurulu üyeleri 21 Ağustos 2023 tarihine kadar AB Türkiye Delegasyonu ve Sivil Düşün ekibi temsilcilerince belirlenecek ve Sivil Düşün web sitesi ile sosyal medya sayfalarında duyurulacak.

Başvurmak için en geç 3 Ağustos 2023 saat 18.00’e kadar online niyet beyanı formunun doldurulması gerekiyor.

Yönetim Kurulu üyeliğinin görev tanımı, başvuru şartları, değerlendirme kriterleri, nasıl başvurulacağına dair detaylı bilgi almak ve başvuru iletmek için tıklayın.

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content