Pek çok harika insan, örgüt ve toplulukla birlikte çalışmış ve onları desteklemiş olmaktan gururluyuz. 2024’ün hakları yaşatmak için çabalayanların yılı olması dileğimizle hazırladığımız yeni yıl videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hakları yaşatmak için sorumluluk alanlar bize umut veriyor. Çünkü hakların iyi yaşadığı bir hayatta biz de iyi yaşarız. Böyle bir yaşam özlemini paylaşan ve bu yolda çaba ortaya koyan herkesin 10 Aralık İnsan Hakları Gününü kutlarız.

Dünyayı kurtarma iddiamız yoksa da, büyük sorunlarla mücadelenin önce küçük çevrelerde, muhitlerde, topluluklarda, yani kendi dünyalarımızda başladığını biliyoruz. dünyanın meselelerine bir araya gelen toplulukların gözünden bakmak için uzman konuklar ve katılımcılarla hazırladığımız söyleşi tadında program serisine buradan ulaşabilirsiniz.

30 Mart- 4 Temmuz 2023 arasında başvuruya açık olan Sivil Düşün özel desteği gayret ile, Şubat 2023 depremlerinin ardından toparlanma sürecine hak odaklı bakışla katkı sunmak isteyenlere imkan ve fırsat sunmak, alan açmayı istedik. Destek hakkında merak ettikleriniz için buraya tıklayabilirsiniz.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 10 yıldır hakları yaşatmak yolunda çalışanlara destek veriyor, yol arkadaşlığı ediyor. Size, AB Türkiye Delegasyonu eski Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’tan kutlamayı büyüten bir mesaj getirdik.

Hakları yaşatmaya odaklı yeni topluluklar kurmak ya da var olanları dayanıklı, esnek, kalıcı yapmak isteyenlere özel topluluk kuluçkası 60a yakın ekibe, hazırlanmak, geliştirmek ve gerçekleştirmek için fırsatlar sundu. beraberce öğrenip büyüdüğümüz bu yolculuğun videoları burada.

İnsanın bütün halleri yüzünde yaşar. Bütün hakları anlaşmalarda. Bazı anlaşmaları sözcükler var eder. Bazı anlaşmaları, tanışmalar. Hakları koruyan anlaşmaların ömrü, insan yüzleri ve halleri kadar sonsuz olsun.

Dünyada daha iyi bir yaşamı bir arada nasıl düşler, düşünür, başlatır, büyütürüz dedik ve dünyalar. yolculuğuna çıktık. tek başına iyiyiz, bir arada harikayız diyerek topluluk gücüyle emek üretenlerden ilham veren hikayeler dinledik. Bize ilham veren buluşmalara buradan ulaşabilirsiniz.

Sivil Düşün destekleri tazelendi. Artık hakları koruyacak daha çok faaliyet için destek alabileceksin. Sende amaç varsa, bizde araç var | #imkanıvar

Sivil Düşünenlerin 2021 hikayesine buraya tıkayarak ulaşabilirsiniz.

Onlar, hakları yaşatmak için sivil düşünenler. Kendi başlarına, ekipleriyle veya bir sivil toplum örgütünü temsilen Sivil Düşün desteklerine başvuruyor ve hepimizin haklarını yaşatmak yolunda dünyayı daha iyi bir yer yapıyorlar. Bu seride onların, desteklerin katkısıyla çalışmalarını hayata geçirirken yaptıkları yolculuğa tanıklık ediyoruz. Sevilen radyocu Ege Kayacan’ın sunumuyla gerçekleşen sohbette, heyecanlarını, biriktirdikleri tecrübeleri ve çıkardıkları dersleri dinliyoruz. Podcast serisinin youtube kayıtlarına buraya tıkayarak ulaşabilirsiniz.

Amacımızı destekleyen, doğru mesajları doğru kitleyle buluşturabilen videoyu kaynaklarımızı en etkili şekilde kullanarak nasıl üretiriz? 10 videoluk bu rehberde anlatıyoruz.

Mart 2020’den itibaren verilen tüm Sivil Düşün desteklerine ait bilgilendirme buluşması kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

3-4-5 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleşen dijital forumun tanıtım videolarının yanı sıra, tüm oturum ve atölye kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haziran-Ekim 2021 tarihleri arasında Türkiye’nin 50 şehrinden başvuru kabul eden özel desteğe ait tanıtım videolarının yanı sıra, bilgilendirme buluşması kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ellerinizi 20 saniye boyunca yıkamayı ve güzel hareketlerin parçası olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Mehmet C. Peker’in Solfasol Tv’de yayınlanan programına, Sivil Düşün ekibinden Program Destek Uzmanları Bilge Özgün Karadeniz ve Orhun Bayraktar konuk oldular.

Hak odaklılık ve sivil düşün’mek üzerine yaptıkları sohbeti izlemek için tıklayın.

Avrupa Birliği Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü Koordinatörü Mustafa Murat Özçelebi’nin konuğu olduk ve Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği hakkında merak edilenleri konuştuk.

Sivil Düşün Ekibinden Sivil Toplum Kilit Uzmanı Emre Gür’ün katıldığı Sivil Sektör Canlı Yayın Kaydını buradan izleyebilirsiniz.

Sonu mutlu bitmiyor mu? Olsun. İyi bir filmi sinemada izlemenin mutluluğu kutlamaya değer! #yaşasın

Sıkılmakta haklısın. Ama bütün bunlar, bir gün sıkılmayacağın şeylerle uğraşasın diye. O zaman eğitim hakkını kutlamaya değer! #yaşasın

Seçimlerin seni mutlu etmiyor olabilir. Ama tercih hakkın olduğunu bilmek kutlamaya değer! #yaşasın

Gecenin bir saatinde, ıssız bir sokakta, tek başına güven içinde yürüyebilme hakkımız#yaşasın

Neden bahsettiğini hiç merak etmiyoruz. Belki bilsek sana katılmayız bile. Ama sen anlatmak istediğin sürece, bunun pek bir önemi yok. Ve bu kutlamaya değer! #yaşasın

Ara vermek istemiyorsan senin bileceğin iş. Ama istediğinde durabileceğini bilerek çalışmak kutlamaya değer! #yaşasın

Bu nasırlı ellerin emeği kutlamayı hak etmez mi? Çalışma hakkımız #yaşasın

Salgın geçince bizi, ne bozan havalar ne tekleyen arabalar durdurabilir. Canımız isterse evde oturur, canımız isterse yine yollara düşeriz. Hadi bugün de bunu kutlayalım #yaşasın

Sızıntı yapan tesisat can sıkar. Ama temiz suya erişin varsa, kutlamaya değmez mi? #yaşasın

Güne nasıl başladın bilmiyoruz. Ama özgür ve güvende hissettiğin bir yerde uyandıysan, kutlamaya değmez mi?#yaşasın

Evde geçirdiğimiz günler geri geldi. İyi tarafından bakarsak, düşünmek, üretmek ve biriktirmek için bolca zamanımız olacak.

Yaşamda Kadın ve Sanat Derneği’nin kadınlara, kendi hikayelerini anlatmaları için açtığı bu özel alan, hepimize ilham olsun 🎊

Avrupa Birliği Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü Koordinatörü Mustafa Murat Özçelebi’nin konuğu olduk ve Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği hakkında merak edilenleri konuştuk.

Sivil Düşün Ekibinden Sivil Toplum Kilit Uzmanı Emre Gür’ün katıldığı Sivil Sektör Canlı Yayın Kaydını buradan izleyebilirsiniz.

Merhaba! Dijital becerilerinizi geliştirmek için gösterdiğiniz çaba takdire değer. Fakat gelin bugün bir değişiklik yapın, dünden daha çok sivil düşünmeye başlayın. Geliştir kategorisini seçip Sivil Düşün desteklerine başvurun! Dijitalde ne yapmak istediğinizi gözden geçirin. Belki veri görselleştirmeyi merak ediyorsunuz ya da uzaktan eğitim tekniklerini öğrensem ne iyi olur diyorsunuz.
Dijital bir aracı kullanmayı çözmek mi yoksa sosyal medyada içerik üretmek mi? En birinci ihtiyacınız hangisi? Bu iş için atölye ya da seminerlere katılabilir, eğitim alabilir, tecrübe sahipleriyle bilgi paylaşımı yapabilir ya da deneyip yanılmayı seçebilirsiniz. Destek Sivil Düşün’de, yaratıcılık kısmı sizde.#guzelbirgun

Etki yaratmanın, beceri geliştirmenin, kapasitenizi güçlendirmenin, sesinizi duyurmanın başka yolları var!  #guzelbirgun

Skip to content